pogotowie kanalizacyjne Racibórz

strona główna / Nowa sieć wodociągowa

 

Nowa sieć wodociągowa

30 kwietnia 2019

W dniu 19 marca 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych na wykonanie przejścia siecią wodociągową za pomocą przewiertu HDD pod kanałem Ulgi w Raciborzu.

Już w miesiącu kwietniu rozpoczęły się pracę przygotowawcze. Nowy odcinek zostanie wykonany równolegle do istniejącej już sieci wodociągowej. Inwestycja ta zapewni ciągłość w dostawie wody dla rozrastających się dzielnic miasta Raciborza leżących za Kanałem Ulgi tj. Brzezie, Obora i Markowice oraz gmin ościennych Lubomia i Kornowac. Budowa drugiego przejścia siecią wodociągową pod kanałem Ulgi wpłynie na zapewnienie bezpieczeństwa dostawy wody.

Horyzontalne przewierty kierunkowe w skrócie HDD to nowoczesna technologia polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych zaliczana do grupy tzw. technologii bezwykopowych. Zastosowana metoda układania instalacji podziemnych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, rozwierceniu go do odpowiedniej średnicy, a następnie na wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej i przewodowej. Wykonany zostanie odcinek o długości około 270 mb z rur PE o średnicy 315 mm w rurze ochronnej PE o średnicy 500 mm metodą HDD.

Wartość robót budowalnych 680 tysięcy złotych.

Planowany termin zakończenia robót 19.06.2019 r.

Masz pytania?

Bądźmy w kontakcie

Zapraszamy osobiście:
47-400 Racibórz, ul. 1-go Maja 8

wodociagi@wodociagiraciborskie.pl
lub telefonicznie: +48 32 415 30 33

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 
 
×
BIPPrzetargie-BOK
Awaria Wodociągi Raciborskie